درمان ریزش مو با عسل از گذشته ‌ی دور تا زمان حال مورد توجه زیادی بوده است. خواص منحصر به فرد عسل طبیعی در تقویت مو، بهترین عملکرد را داشته و ریزش مو را متوقف می ‌کند. لازم به ذکر است ترکیبات آنتی اکسیدان موجود در عسل می ‌تواند بیشترین تأثیر را در روند توقف ریزش مو ها داشته باشد و عسل طبیعی دارای انواع ویتامین‌ ها و مواد معدنی است که برای رویش و رشد مو ضروری هستند.
وجود قندهای فراوان در عسل، باعث می‌شود رطوبت پوست و موی سر حفظ شود و این حفظ رطوبت باعث می‌ شود مو ها درخشش بیشتری داشته باشند و خشک شکننده نشوند. گاهی اوقات وجود باکتری‌ها و قارچ‌ها باعث ریزش مو ها می‌شود و عسل دارای خواص ضد باکتری و ضد قارچ است و با از بین بردن این عوامل ریزش مو را درمان می‌کند.
ترکیب عسل طبیعی با روغن‌های طبیعی می‌تواند مؤثرترین درمان برای ریزش مو ها را به ارمغان بیاورد. حتی بعد از یک بار مصرف و شستشوی عسل از روی سر متوجه خواهید شد که مو های شما تا چه اندازه تغییر کرده و درخشان ‌تر و خوش حالت‌ تر شده است. در واقع عسل طبیعی ‌ترین سرُمی است که می‌توانید برای بهبود وضعیت موهایتان از هر نظر مورد استفاده قرار دهید.
با ما همراه باشید تا در مورد علت‌ها و انواع روش‌ های درمانی ریزش مو بیشتر صحبت کنیم.

مهم‌ ترین عواملی که باعث ریزش مو می‌ شوند

قبل از این که بخواهید از روش درمانی خاصی برای درمان ریزش مو های خود استفاده کنید باید علت اصلی ریزش مو را پیدا کنید. در بسیاری از موارد در صورتی که علت اصلی ریزش مو شناسایی و برطرف شود، ریزش مو به صورت خود به خود بهبود پیدا می کند. علاوه بر این تشخیص علت ریزش مو کمک می کند بهترین روش درمانی را به کار ببریم.
وراثت، استرس، زایمان، کم کاری تیروئید، تخمدان پلی کیستیک، مصرف بعضی از داروها و رژیم غذایی نادرست را می‌ توان از مهم ‌ترین علت ‌های داخلی ریزش مو دانست. درمان ریزش موی ناشی از این عوامل به برطرف شدن این عوامل بستگی دارد.
گاهی اوقات عوامل محیطی مانند باکتری‌ها، قارچ‌ها، پرتوهای فرابنفش خورشید، آلودگی‌های هوایی و… باعث ریزش مو ها می‌شوند که برای برطرف کردن آن می‌ توان از انواع ماسک ‌ها و سرم‌ ها استفاده کرد. از آن جایی که ترکیبات طبیعی موجود در عسل هیچ گونه عارضه‌ای را به همراه ندارند، بهتر است از عسل طبیعی به عنوان بهترین ماسک استفاده کرد.
در نظر داشته باشید یکی از مهم ‌ترین عواملی که باعث ریزش مو ها می‌ شود، کمبود ویتامین‌ های گروه ب است. وجود این ویتامین‌ ها در عسل طبیعی این کمبود ویتامین را جبران می ‌کند و سبب توقف ریزش مو می شود.

تشخیص علت اصلی ریزش مو

درمان ریزش مو تا حد زیادی به تشخیص علت ریزش مو بستگی دارد. پزشکان از روش‌ های متعددی برای تشخیص علت اصلی ریزش مو استفاده می‌کنند. آزمایش خون برای بررسی سطح هورمون‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی، تست کشش مو که با کشیدن مو ها به وضعیت ریشه‎‌ی مو ها پی می‌برند، نمونه برداری از پوست سر و مشاهده‌ی ریشه ‌ی مو های کنده شده از سر در زیر میکروسکوپ روش هایی هستند که با استفاده از آن‌ ها می‌توان علت اصلی ریزش مو ها را متوجه شد و اقدامات درمانی لازم را انجام داد.
تا زمانی که تشخیص درستی در مورد علت ریزش مو وجود نداشته باشد، هیچ روش درمانی نمی‌تواند مؤثر باشد.

بهترین روش درمان ریزش مو

روش‌های درمانی متفاوتی برای درمان ریزش مو وجود دارد که بسته به شرایط فرد، هر کدام از این روش‌ ها می‌ تواند مؤثر باشد؛ اما بعضی از این روش ‌ها تأثیر همه جانبه ‌ای برای درمان ریزش مو دارند و عارضه‌ ی چندانی به همراه ندارند. عسلِ طبیعی نمونه ‌ای از روش‌های درمانی مؤثر و بدون عارضه‌ای است که در این بخش در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

• استفاده از داروهای شیمیایی می‌تواند برای درمان ریزش مو ها مؤثر باشد اما عوارضی را برای فرد به همراه دارد.
• استفاده از روش ‌هایی مانند لیزر، جراحی و کاشت مو اگر چه مؤثر هستند اما هزینه ‌ی زیادی را به همراه دارند. علاوه بر این دردناک بودن این روش‌ های درمانی تا حد زیادی آن ‌ها را به حاشیه کشیده است.
• انواع مکمل ‌ها می توانند تأثیر خوبی بر کاهش ریزش مو ها داشته باشند. چرا که در بسیاری از موارد کمبود ویتامین‌ ها و مواد معدنی باعث ریزش مو ها می شود.
• انواع ماسک‌ها و سرم‌ها می‌تواند بیشترین تأثیر را در درمان ریزش مو داشته باشد. می‌ توان گفت بهترین و کامل‌ ترین سرم و ماسکی که برای مو ها وجود دارد، عسل طبیعی است. علاوه بر این عسل طبیعی را می ‌توان به عنوان یک مکمل مؤثر برای درمان ریزش مو مورد استفاده قرار داد.

پیشگیری از ریزش مو با عسل طبیعی

استفاده از عسل طبیعی علاوه بر تأثیر درمانی در ریزش مو می ‌تواند به عنوان بهترین روش پیشگیری از ریزش مو مؤثر باشد. استفاده از عسل همراه با ترکیبات گیاهی دیگر مانند زرده ‌ی تخم مرغ، دارچین، روغن نارگیل و روغن زیتون قبل از استحمام می‌تواند از ریزش مو ها پیشگیری کند و به رشد مجدد مو هایی که به دلایل مختلف از دست رفته‌ اند کمک کند.
ترکیبات ضد باکتری و ضد قارچ موجود در عسل طبیعی باعث از بین رفتن این عوامل بیماری ‌زا در سطح پوست سر می‌شوند و تمام ویتامین‌ ها و مواد معدنی مورد نیاز برای حفاظت از ساقه و ریشه‌ی مو از طریق عسل تأمین می شود.
لازم به ذکر است خواص بی نظیر عسل طبیعی کمک می ‌کند مو هایی که به علت تماس با مواد شیمیایی مختلف آسیب دیده‌ اند ترمیم شوند و مهم ‌ترین مزیت استفاده از عسل این است که هیچ گونه عارضه‌ای برای فرد ایجاد نمی‌کند. علاوه بر این تولید کراتین را در ریشه مو تحریک کرده و کمک می‌کند مو ها در بهترین حالت ممکن رشد کنند.

خداحافظی با ریزش مو!

عسل فوراور محصولی اُرگانیک است که در بهترین شرایط توسط زنبورهایی که از گیاه Aloe Vera Barbadensis تغذیه کرده اند تهیه شده است. این گیاه تمامی عناصر مورد نیاز برای بدن انسان را در بر داشته و به عنوان یک ماده ی مؤثر در بیماری های پوست و مو، مورد استفاده قرار می گیرد. تغذیه ی زنبور عسل از این گیاه باعث می شود خواص این گیاه با خواص درمانی عسل همراه شده و یک اکسیر فوق العاده را ایجاد کند.
افرادی که به عارضه‌ی ریزش مو مبتلا هستند همواره به دنبال استفاده از یک محصول بدون زیان برای توقف ریزش مو های خود هستند. عسل سیاه فوراور حاوی ژل رویال، بی پالن و بی پروپولیس است که از هر نظر محصول کاملی است و می تواند برای موارد مختلفی از جمله ریزش موها مورد استفاده قرار بگیرد. علاوه بر این با توجه به این که کمترین حد ساکارُز (0.8 درصد) را دارد می تواند یک مکمل غذایی فوق العاده به حساب بیاید.
در نظر داشته باشید بسته بندی عسل فوراور به گونه ای است که تمامی استانداردهای لازم را داشته و هیچ گونه تغییری در کیفیت عسل ایجاد نمی کند.

سخن پایانی

یکی از معیارهای زیبایی داشتن مو هایی زیبا است. به همین علت است که اکثر افراد با ریزش مو هایشان ابراز نگرانی می‌ کنند و به دنبال روشی مؤثر برای توقف این ریزش مو و رشد مجدد مو های از دست رفته خود هستند.
برای این که موهایی که از دست رفته اند مجدداً رشد کنند استفاده از عسل طبیعی بسیار کمک کننده است ما با توجه به این که تشخیص عسل طبیعی از عسل تقلبی کار نسبت دشواری است پیشنهاد می ‌کنیم عسل طبیعی را از مراکز معتبر خریداری کنید.
فروشگاه اینترنتی فوراور عسل طبیعی و با کیفیت را در اختیار آن دسته از کاربرانی قرار می دهد که دنبال خرید محصولی منحصر به فرد در فضایی امن هستند.
برای خرید عسل طبیعی فوراور در هر کجای ایران، می توانید به فروشگاه اینترنتی این مجموعه با آدرس www.forever2cc.com مراجعه کنید و محصول مورد نظر خود را سفارش دهید. خرید از فروشگاه اینترنتی فوراور این فرصت را فراهم می کند تا محصولاتی با کیفیت را با قیمتی مناسب تر نسبت به محصولات تقلبی موجود در بازار تهیه کنید. عسل طبیعی فوراور یک روش درمانی مؤثر برای توقف ریزش مو های شماست، کافی است یک بار امتحان کنید.
در صورتی که تجربه‌ استفاده از عسل طبیعی فوراور را برای توقف ریزش مو هایتان دارید، ما را از تجربیات ارزشمند خود بهره مند کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =

بستن
مقایسه