تشخیص عفونت های مختلف در بدن

امروزه بسیاری از عفونت هایی که در بدن ممکن است رخ دهد، با استفاده از واکسیناسیون قابل پیش گیری می باشند. با توجه به آمار هایی که تاکنون گرفته شده نشان می دهد که واکسیناسیون هر ساله از بسیاری از بیماری ها و عفونت ها جلو گیری می کند و منجر به نجات جان بسیاری از افراد از مرگ حتمی حدود دو الی سه میلیون نفر می شوند. در این جا این سوال مطرح می شود که چه زمانی عفونت رخ می دهد؟

عفونت ها زمانی در بدن ایجاد می شوند که ارگانیسم دیگری وارد بدن شما شود و منجر به بروز بیماری در بدن شما می شود. نامی که برای این موجودات عفونی در نظر گرفته شده است، پاتوژن نام دارد که سریعا شروع به تکثیر می کنند. توجه داشته باشید که ارگانیسم ها یا همان پاتوژن های موجود در بدن و موارد دیگری همچون ویروس، باکتری، قارچ و انگل می باشند که باعث بروز بیماری می شوند. در نتیجه اگر شما قصد دارید که از بروز این بیماری ها پیشگیری کنید، باید انواع بیماری ها را شناسایی کنید تا از بروز عوارض جانبی آن جلوگیری کنید.

عفونت ها به صورتی هستند که ما نمی توانیم آن ها را مشاهده و حتی احساس کنیم ولی این را باید در نظر داشت که هر نوع از التهاب به آرامی وارد بدن شده و بدن را تحت تاثیر قرار می دهد. فرد نیز ممکن است دچار بیماری های خطرناکی شود.

در ادامه مواردی را که جزء دسته ی پاتوژن می باشند را معرفی می کنیم.

 • انواع قارچ
 • انواع باکتری ها
 • انواع ویروس ها

این سه دسته که در بالا به آن اشاره شد، از روش های مختلفی تکثیر می شوند که عبارتند از:

 • انتقال از طریق تماس پوستی
 • انتقال از طریق تماس با مدفوع
 • انتقال از طریق مایعات بدن
 • انتقال از طریق مصرف مواد غذایی یا آب آلوده
 • انتقال از طریق استنشاق ذرات یا قطرات موجود درهوا
 • انتقال از طریق برخورد دست به یک شی که شخص حامل بیماری آن را لمس کرده

 

 

انواع عفونت در بدن

تاثیراتی که عفونت ها بر روی بدن دارند، به انواع پاتوژن ها بستگی دارد. سیستم ایمنی بدن در برابر عوامل عفونی بسیار مقاوم است. اما با این اوصاف، یک سری از عوامل بیماری زا ممکن است به سیستم ایمنی بدن آسیب برسانند و بدن را برای مقابله با این عفونت ها تحت الشعاع قرار دهند. باید در نظر داشت که برخی از این عوامل اثر بسیار کمی داشته و سریع قابل درمان هستند؛ اما برخی دیگر از این عوامل باعث بروز مواد التهابی شده و منجر به پاسخ منفی بدن می شوند. این موارد در صورتی بروز پیدا می کنند که بعضی از این پاتوژن ها قابل تشخیص نباشند و یا به سختی قابل تشخیص بوده و بعضی دیگر از این پاتوژن ها بتوانند به صورت جدی روی بدن تاثیر بگذارند.

هم چنین بعضی از عوامل بیماری زا ممکن است در برابر درمان از خود مقاومت نشان دهند که از لحاظ اندازه، شکل، نوع، محتوای ژنتیکی و نحوه تاثیرگذاری این عوامل بر روی بدن، بسیار متنوع می باشند.

هر عفونتی که در بدن پدید می آید، با توجه به دلیل پدید آمدن آن، از درمان های مختلفی برخوردار هستند و هم چنین دارای راه های پیش گیری زیادی می باشند.

عفونت ها شامل:

انواع باکتری ها

انواع باکتری ها

می توان گفت که باکتری ها به میکرو ارگانیسم های تک سلولی گفته می شود که به آن ها پروکاریوت نیز گفته می شود. با توجه به تخمینی که کارشناسان می زنند، حداقل یک بیلیون باکتری بر روی زمین موجود می باشند که این باکتری ها متشکل از بخش اعظمی از زیست توده زمین هستند.

توجه داشته باشید که باکتری ها با توجه به شکل ظاهری آن ها به سه دسته کلی تقسیم بندی می شوند که عبارتند از:

 • باکتری های میله ای یا باسیل
 • باکتری های کروی یا کوکسی ها
 • باکتری های مارپیچ یا باکتری های کویل

 

انواع عفونت های ویروسی

انواع عفونت های ویروسی

برخورد آلودگی ها با ویروس ها، باعث پدید آمدن عفونت های ویروسی می شوند. توجه داشته باشید که امکان دارد ویروس های مختلفی وجود داشته باشد که دانشمندان و محققان، تنها موفق به شناسایی 5000 نوع از ویروس ها شده اند. باید در نظر داشت که ویروس ها دارای یک کد ژنتیکی می باشند و هم چنین یک لایه از پروتئین و مولکول های چربی از آن ها محافظت می کند. این ویروس ها با حمله به میزبان، به سلول بدن میزبان متصل می شوند و از این طریق شروع به آزاد کردن مواد ژنتیکی خود می کنند.

 

 

 • انواع قارچ ها

انواع قارچ ها

یکی دیگر از عفونت هایی که ممکن است به بدن آسیب جدی وارد کند، قارچ می باشد که اغلب آن را انگل چند سلولی نیز یاد میکنند و این نوع از ویروس می تواند با استفاده از آنزیم، مواد آلی را تجزیه و جذب کند. باید در نظر داشت که بعضی از قارچ های موجود به طور مثال مخمر ها، تک سلولی می باشند. اکثر قارچ ها در لایه های بالایی پوست ظاهر می شوند اما برخی دیگر به لایه های عمیق تر نیز نفوذ پیدا می کنند.

 

 

 • انواع پریون ها

انواع پریون ها

دسته دیگری از عوامل بیماری زا، پریون می باشد که این پریون ها، پروتئینی بوده و شامل هیچ یک از ماده ژنتیکی نمی باشند و عموما بی ضرر هستند. کارشناسان پریون ها را جزء دسته بندی میکرو ارگانیسم های زنده قرار نمی دهند؛ اما باید در نظر داشت که اگر پریون ها به شکل غیر طبیعی در بدن انسان ظاهر شد، می تواند به شکل یک عامل بیماری تبدیل شود و منجر به بروز بیماری شود.

چگونه التهاب های موجود در بدن را کاهش دهیم؟

 • کاهش اضافه وزن
 • کنترل استرس و اضطراب
 • انجام فعالیت های ورزشی
 • خواب کافی
 • داشتن رژیم غذایی مناسب
 • اجتناب از مصرف کردن کربوهیدرات و غذای های التهاب آور
 • استفاده از مکمل های غذایی مناسب زیر نظر پزشک متخصص
 • استفاده از ضدعفونی کننده ها

 

ضدعفونی کننده دست آلوئه ورا ( حاوی آلوئه ورا و عسل )

ضدعفونی کننده دست آلوئه ورا

80 درصد از تمام عفونت ها، توسط دست منتقل می شود. یک راه آسان برای تمیز نگه داشتن دست، استفاده از ژل ضد عفونی کننده فوراور است که % ۹۹.۹۹ میکروب ها را از بین می برد. با توجه به سایز کوچک آن، به راحتی قابل حمل بوده و همچنین با از بین بردن میکروب ها، دست ها را نیز مرطوب نگه می دارد. که به کمک این محصول از سری محصولات فوراورلیوینگ آمریکا که محصولاتی کاملا طبیعی و ارگانیک هستند می توانید دست های خود را با خیالی راحت ضد عفونی کنید و همچنین می توانید این محصول و سایر محصولات فوراور را با تخفیف 18 درصدی خریداری نمایید.

 

برای مطالعه بیشتر: پک لاغری Clean 9 Vanilla With Innerpack

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =

بستن
مقایسه